Blog WorkExpress.pl

Blog ekspercki jednej z największych agencji pracy tymczasowej w Polsce

Misją serwisu jest wzrost świadomości potencjału,
który drzemie w elastycznej formie zatrudnienia.
Dzielimy się wiedzą i zachęcamy do dyskusji!

29 maja 2012 - admin

Facebook w Polsce, czyli Dublin prawie Lublin [WRP]

Print Friendly

Facebook Poland Sp. z o.o.

Największy portal społecznościowy na świecie zarejestrował działalność w Polsce. To kolejny krok na drodze otwarcia biura Facebook w naszym kraju. Informacja o zainteresowaniu internetowego molocha polskim rynkiem reklamowym gruchnęła już w poprzednim roku. Do momentu rejestracji spółki największe szanse na posiadanie biura Facebook miał Wrocław, jednak w dokumentach rejestracyjnych znalazł się taki oto adres: Warszawa, ul. Dobra  56/68, 00-312. Wszystko wskazuje więc na to, że siedziba portalu znajdzie się jednak w stolicy.

Skoro firma zarejestrowała już działalność i wykupiła powierzchnię pod biuro to kiedy możemy się spodziewać startu projektu? Obecnie trwają poszukiwania prezesa polskiego oddziału, który będzie odpowiadał za rynek ponad 8 milionów użytkowników Facebook w Polsce. Dotychczasowa rekrutacja dotycząca polskiego projektu dotyczyła stanowisk: Brand Specialist, Client Partner oraz Head of Sales, jednak stanowiska te Facebook obsadził w… Dublinie oraz Londynie. Wciąż czekamy zatem na pierwsze rekrutacje dotyczące pracy w kraju.

Na polskim rynku pracy bez zmian

Stopa rejestrowanego bezrobocia w Polsce wynosi 13,3%, co oznacza, że w urzędach pracy jest obecnie zarejestrowanych 2 076 400 bezrobotnych. To o 0,3% mniej niż w zeszłym miesiącu. Poza tym zmiany statystyczne, które zaszły w takich kategoriach jak ilość ofert pracy w województwach oraz ilość pracy w branżach były symboliczne. Wciąż najłatwiej znaleźć pracę w województwach mazowieckim (15% wszystkich ofert), śląskim oraz dolnośląskim (po 14%). Co piąta oferta pracy napłynęła z branży produkcyjnej, co szósta dotyczyła pracy w handlu i obsłudze klienta. Kandydaci najchętniej aplikowali na stanowiska w administracji biurowej oraz w transporcie i logistyce (po 19% wszystkich aplikacji).

Ustawa emerytalna coraz bliżej

Już tylko podpis prezydenta Bronisława Komorowskiego dzieli nas od wprowadzenia ustawy, która podwyższy próg przejścia na emeryturę do 67 roku życia. Prezydent zadeklarował, że z najwyższą uwagą zbada konstytucyjność ustawy, jednak jej wprowadzenie jest już niemal pewne. Komorowski powiedział w programie Tomasz Lisa, że „łatwiej ją [ustawę] zaakceptować, bo znalazły się w niej zapisy, które dają Polakom prawo wyboru. Można iść wcześniej na emeryturę słabszą, albo później – na lepszą”. Na podjęcie ostatecznej decyzji Bronisław Komorowski ma jeszcze ponad 2 tygodnie.

Osoby, które odwiedziły tę stronę szukały informacji o:

  • facebook a prawo w polsce
  • praca w facebooku dublin

Wpis utworzony w 29 maja 2012 o godzinie 11:23 i dodany do działu Aktualności.
Możesz zasubskrybować ten temat poprzez kanał RSS 2.0. Możesz napisać odpowiedź, lub śledzić na swojej stronie.

Podziel się wiedzą

Autor:

Artur Ragan

więcej wpisów tego autora

Komentarze do artykułu

Skomentuj

(wymagane)

(wymagane)

Przeczytaj inne:
Badanie: Kandydat i firma w sieci
4 tendencje na rynku rekrutacji w drugiej połowie 2013

Wrzesień to może zbyt wcześnie na podsumowanie, ale stagnacja w gospodarce daje przynajmniej ten luksus, że przewrotu kopernikańskiego w HR nie ma co oczekiwać. Dlatego śmiało przedstawiam cztery spostrzeżenia, które...

Zamknij