Co nowego w branży budowlanej?

waloryzacja usług budowlanych

Co nowego w branży budowlanej?

Budowlanka jest branżą, która niezmiennie pozostaje dynamiczna. Nie tylko nowe  techniki budownictwa budzą emocje, ale również nowe ustawy, które pojawiają się niezmiennie od lat i wprowadzają to nowe zmiany oraz wymogi dla budowlańców oraz firm. Co warto wiedzieć w roku 2023? Zdecydowanie warto przekonać się, czym jest waloryzacja kontraktów budowlanych oraz co ona ze sobą niesie. Warto czytać dalej i się o tym przekonać.

Waloryzacja kontraktów budowlanych- co warto o niej wiedzieć?

Waloryzacja kontraktów budowlanych to hasło, które na pewno przewinie się przez oczy każdego budowlańca. To właśnie dzięki waloryzacji kontrakty, które są zawarte na dłużej niż pół roku są na specjalnych zasadach. Zmiany te weszły w życie jeszcze w poprzednim roku- 2022, a obecnie są egzekwowane przez urzędy. Czy jednak jest to zmiana na gorsze? Nie. Motywacją do wprowadzenia tej zmiany, była chęć uproszenia niektórych procesów administracyjnych, które wcześniej wymagały wielu godzin pracy oraz znajomości przepisów.

waloryzacja usług budowlanych

Waloryzacja kontraktów budowlanych- jak dać sobie z nią radę?

Nie każda firma wie, jak poradzić sobie z waloryzacją kontraktów budowlanych przez co może pojawić się pytanie, gdzie udać się po pomoc. Odpowiedzią jest prawnik, który zapewni wsparcie w takich działaniach. By uzyskać niezbędna pomoc, warto udać się do kancelarii, która będzie się specjalizować w dziale: Prawo Infrastruktury i budownictwa. W takim miejscu można liczyć na:

  • wyklarowanie wątpliwości,
  • na pomoc związaną z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji,
  • dowiedzenie się, jakie urzędy oraz jakie prawo obowiązuje w konkretnym zagadnieniu.