FinTech – kiedy z niego korzystamy?

FinTech – kiedy z niego korzystamy?

Współczesne społeczeństwo nie boi się nowoczesnych rozwiązań. Ludzie w grupie do 40. roku życia chętnie testują nowinki elektroniczne, nie boją się przetwarzania swoich danych osobowych, płacą telefonami i kupują w internecie. Mimo, iż branża FinTech nie jest wpisana w praktyczne słowotwórstwo, to towarzyszy wielu, codziennym czynnościom zwykłych obywateli. W jakich przypadkach korzysta się z procesu internetowego sektora finansowego?

Najbardziej popularny FinTech

Działalność parabanków, choć nie darzona zaufaniem, to prężnie rozwija się w polskiej gospodarce finansowej, oferując swoim klientom wiele udogodnień, konkurujących z tradycyjnymi bankami. Chwilówki można zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Podstawą do zawarcia umowy jest przedstawienie podstawowych danych, podanie numeru konta i zatwierdzenie warunków, stawianych przez pożyczkodawcę. Wszystko odbywa się w prosty, czytelny sposób, a zastrzyk gotówki trafia na rachunek bankowy w kilka minut. Najbardziej doceniane firmy pożyczkowe wypracowały sobie tak prokliencki system działań, w pełni opierający się na finansach internetowych, że otrzymują nagrody w poczytnych konkursach typu FinTech Gala Awards w kategorii Lending Solution.

Podróż z FinTechem

Podróże są dziś częścią życia wielu osób, a otwarte granice sprzyjają częstym wyjazdom w celach rekreacyjnych, oraz służbowych. Polska, która do tej pory nie przyjęła na stałe europejskiej waluty wymaga, aby każdorazowa podróż wiązała się z wymianą walut. Tradycyjne metody to oczywiście zamiana nominałów w punktach kantorów. Korzystając jednak z wirtualnej przestrzeni finansów i logując się na przykład na portalu Cinkciarz.pl, można wszystkie formalności załatwić bez wychodzenia z domu. Przewalutowanie trwa kilka chwil, a wymagany nominał trafia szybko na konto klienta. To doskonały przykład FinTechu, który jest wykorzystywany w codziennym życiu wielu ludzi.

Wszystkie, przeniesione do internetowej strefy czynności finansowe są wykorzystywane przez wielu ludzi każdego dnia. Nie trzeba mieć zatem tego świadomości, ale chcąc być nowoczesnym obywatelem świata rzeczywistego i wirtualnego, uczestniczy się w budowaniu sektora FinTech razem z www.pwc.pl.