Blog WorkExpress.pl

Blog ekspercki jednej z największych agencji pracy tymczasowej w Polsce

Misją serwisu jest wzrost świadomości potencjału,
który drzemie w elastycznej formie zatrudnienia.
Dzielimy się wiedzą i zachęcamy do dyskusji!

3 lutego 2011 - Artur Ragan

Skrzypy i widlaki… czyli wszystko zaczęło się od TSL

Print Friendly

Dawno, dawno temu, w czasach, w których pojęcie „logistyka” było znane głównie wojskowym, zaczęliśmy obsługiwać sektor logistyczny. Na samym początku było to delegowanie ludzi do prostych prac magazynowych, obecnie wśród naszych usług są rozładunek dostaw, kompletacja zamówień, pakowanie, przepakowywanie, tworzenie zestawów promocyjnych, oklejanie, etykietowanie, metkowanie a nawet dołączanie ulotek reklamowych.

Skład osobowy na wysoki skład

Współpraca zaczęła się w 2005 roku od kontraktu z firmą Schenker. Na początek było to oddelegowanie 40-osobowej grupy pracowników do magazynów wysokiego składu. Pracownicy zostali sprawdzeni, przeszli konieczne szkolenia i rozpoczęli pracę.

Ludzie na szczytach

Rok 2006 to początek współpracy z inną wielką marką tego sektora: FM Logistics. Obsługa głównego operatora logistycznego Colgate Palmolive nauczyła nas planowania pracy na podstawie raportów sezonowych szczytów aktywności. Takie „mapy drogowe” zjawisk typowych dla FMCG oraz wielu innych branż, miały się okazać nieocenioną pomocą. Dzięki nim udało się w tym samym roku pozyskać kilku innych klientów z tego sektora.

Wsparcie procesów produkcyjnych

Od 2007 obsługujemy Wincanton Polska, obsługującego m.in.  Nutricia i Coty. Od tamtej pory możemy mówić, że specjalizujemy się w delegowaniu pracowników wykonujących, poza zadaniami typowymi dla firm logistycznych, również ostatnie etapy procesów produkcyjnych. Ten trend będzie dominował w sektorze logistycznym w najbliższym czasie, dlatego też doświadczenia zdobyte podczas współpracy w Wincanton oraz ESM cenimy szczególnie.

Grupy pracowników weekendowych

Od lipca 2007 delegujemy pracowników do firmy Kuehne + Nagel. Obsługuje ona między innymi marki Danone i Unilever. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że specjalnie na potrzeby tego klienta skompletowaliśmy grupę pracowników weekendowych.

Koordynator pracowników tymczasowych

Miesiąc później rozpoczęliśmy współpracę z firmą Raben. Na potrzeby tego projektu wprowadziliśmy funkcję koordynatora delegowanych pracowników tymczasowych. Tę funkcję stosujemy w tej chwili we wszystkich większych projektach. Koordynator pełni rolę lidera zespołu, równocześnie szkoląc, wdrażając i pomagając w adaptacji. W tej chwili obsługujemy firmę Raben w trzech lokalizacjach.

Praca tymczasowa w centrum sprzedaży wysyłkowej

Na początku 2008 zaczęliśmy obsługiwać polski oddział ND Logistics obsługujący sprzedaż wysyłkową na rynkach unijnych. Tym razem nasze usługi świadczyliśmy praktycznie na każdym etapie startu tej platformy logistycznej. Szczególnie dumni jesteśmy z faktu, że był to projekt od początku stworzony wspólnie z klientem, dokładnie według jego wizji i zgodnie z procedurami firmy. Tu również wdrożyliśmy dyżury koordynatorskie, jak również wzięliśmy na siebie proces wdrażania i motywowania nowych pracowników, obejmujący m.in. badania satysfakcji i coaching. Współpraca została rozszerzona na drugą platformę logistyczną ND Logistics, która w 100% obsługuje Intermarche.

Praca tymczasowa + wiedza = outsourcing?

W roku 2009 do grona naszych klientów dołączyła firma M-Logistic, operator Grupy Maspex, dysponujący najnowocześniejszym centrum logistycznym w tej części Europy. Właśnie w tyskim magazynie wysokiego składowania, specjalnie dla M-Logistic, uruchomiliśmy nową usługę outsourcingową, obejmującą tworzenie zestawów promocyjnych produktów Grupy Maspex. Przy jej projektowaniu wykorzystaliśmy nasze rozwiązania w dziedzinie leasingu pracowniczego i dotychczasowe doświadczenia z logistyką w całej Polsce.
Rok 2010 pozwolił nam zaoferować naszym klientom w kraju i za granicą wyższy poziom obsługi w postaci przejęcia wskazanych etapów procesów produkcyjnych i logistycznych na zasadach outsourcingu. Ale o tym piszemy gdzie indziej.

Osoby, które odwiedziły tę stronę szukały informacji o:

  • etapy procesu delegowania
  • intermarche work express
  • jaka firma tymczasowa jest w maspex
  • maspex jaka platforma logistyczna

Podziel się wiedzą

Komentarze do artykułu

Skomentuj

(wymagane)

(wymagane)

Przeczytaj inne:
assessment
Kampania wyborcza tworzy miejsca pracy dla imigrantów?

Kampania wyborcza powinna być częściej. Nie dość, że politycy nagle zaczynają spotykać się z wyborcami, to jeszcze obiecują tworzenie tysięcy miejsc pracy i dopłaty do najniższych wynagrodzeń. Każdy wyborca przy...

Zamknij