Blog WorkExpress.pl

Blog ekspercki jednej z największych agencji pracy tymczasowej w Polsce

Misją serwisu jest wzrost świadomości potencjału,
który drzemie w elastycznej formie zatrudnienia.
Dzielimy się wiedzą i zachęcamy do dyskusji!

14 lutego 2012 - Artur Ragan

Co łączy co-packing z wakacjami nad morzem, czyli historia pewnego wdrożenia

Print Friendly

Nasz klient, firma Wader-Woźniak sp. z o.o., działa na rynku od 20 lat. Firma należy do ścisłej czołówki polskich producentów zabawek z plastiku, zatrudnia ponad 400 osób i posiada własne magazyny wysokiego składowania, które umożliwiają zachowanie ciągłości produkcji przez cały rok. Co pewien czas jednak staje przed wyzwaniem w postaci kumulacji kilku dużych zamówień w tym samym czasie.

Przeszkody, które najbardziej dają się we znaki w takich momentach, to niedostateczne moce przerobowe i brak wystarczającej powierzchni na realizację oraz składowanie. Właśnie w takiej sytuacji skorzystanie z outsourcingu ostatnich etapów produkcji bądź co-packingu i rozliczenie efektu pracy, jest idealnym rozwiązaniem.

Dzięki takiej „klęsce urodzaju” otrzymaliśmy szansę obsłużenia projektu firmy Wader Woźniak dla jednej z największych sieci dyskontowych w Europie. Zlecenie obejmowało skompletowanie i konfekcjonowanie ponad 100 tysięcy zestawów zabawek. W sumie dało efekt w postaci ponad tysiąca palet, przygotowanych do wysyłki w najdalsze zakątki kontynentu.

Praca odbywała się w systemie 2 lub 3 zmianowym w zależności od wydajności produkcji w danym dniu).

Po naszej stronie były jak zwykle:

- identyfikacja i ustalenie parametrów procesu,

- zaprojektowanie optymalnych rozwiązań,

- zbudowanie zespołów i wyznaczenie ‘team leaderów’,

- montaż produktów i kompletacja, według określonych schematów doboru elementów,

- opakowanie i przygotowanie palet do wysyłki,

- przetransportowanie całości do jednego z magazynów na południu Polski, będących w dyspozycji OSP.

Na podstawie uzyskanych informacji, krótkiej obserwacji czynności oraz zestawu przykładowego, a także dzięki doświadczeniom w realizacji podobnych realizowanych usług, przygotowana została oferta z dwoma wariantami realizacji – w lokalizacji klienta i zewnętrznej.

Klient wybrał ostatecznie wariant drugi i już niebawem w jednym z obiektów OSP, rozpoczął się montaż, pakowanie i przygotowanie do wysyłki produktu, którym był zestaw plastikowych zabawek dla dzieci, złożony z ośmiu elementów. Materiały, które zapewnił Klient to: elementy zestawu, siatka opakowaniowa zestawu, naklejka ozdobna, etykieta informacyjna, żyłka mocująca etykietę, ulotka informacyjna, karton zbiorczy na zestawy, taśma papierowa z klejem wodnym i europalety.

Zapewnienie narzędzi również było po stronie Klienta. Składały się na nie: stoły robocze, siatkownice, urządzenia zaciskowe do montażu uchwytów wiaderka oraz oklejarki do taśmy.

Proces odbywał się w trzech fazach:

a) kompletacja zestawów zabawek plażowych

b) zapakowanie zestawów w kartony zbiorcze

c) paletyzacja kartonów na europaletach

Całość procesu obejmującego prawie 20 czynności, rozpoczęła się niespełna dwa i pół tygodnia po złożeniu oferty. Tyle czasu mieliśmy na pozyskanie zasobów ludzkich, niezbędnych do realizacji operacji.

Koszty realizacji operacji obejmowały:

- koszty stworzenia zespołu pracowniczego – pełnej obsady projektu,

- koszty wynagrodzeń zespołu pracowniczego,

- koszty prowadzenia spraw organizacyjno-administracyjnych,

- koszty obsługi kadrowo-płacowej,

- koszty środków ochrony osobistej,

- prowadzenie wszystkich operacji produktów,

- koszt powierzchni magazynowej i środków transportu wewnątrzmagazynowego,

- kierowanie i nadzór nad projektem.

Warto dodać, że firma Wader Woźniak, korzystała wcześniej z usług leasingu pracowniczego, jednak dopiero „następne stadium ewolucji” tego rozwiązania czyli outsourcing, w pełni zaspokajał potrzeby klienta. Jako najważniejsze korzyści wskazywano rozliczanie „od sztuki”, pełna odpowiedzialność za finalny efekt, wdrożenie i praca team leaderów, przejęcie kontroli jakości oraz magazynowania a także zapewnienie większej części sprzętu, potrzebnego do realizacji zamówienia.

Osoby, które odwiedziły tę stronę szukały informacji o:

  • ozdobna etykieta
  • packing z
  • parametry kompletacji
  • Wyszukaj wader

Podziel się wiedzą

Komentarze do artykułu

Skomentuj

(wymagane)

(wymagane)

Przeczytaj inne:
efektywne szkolenie
Work life balance po polsku oraz szwedzkie i francuskie wynalazki

Jak się Państwu podoba pomysł rodem ze Szwecji, gdzie w Goeteborgu skrócono w ramach eksperymentu dzień pracy z 7 do 6 godzin? Czy mniejszy czas pracy może rzeczywiście wpłynąć na...

Zamknij