Blog WorkExpress.pl

Blog ekspercki jednej z największych agencji pracy tymczasowej w Polsce

Misją serwisu jest wzrost świadomości potencjału,
który drzemie w elastycznej formie zatrudnienia.
Dzielimy się wiedzą i zachęcamy do dyskusji!

14 lutego 2012 - Artur Ragan

Co łączy co-packing z wakacjami nad morzem, czyli historia pewnego wdrożenia

Print Friendly

Nasz klient, firma Wader-Woźniak sp. z o.o., działa na rynku od 20 lat. Firma należy do ścisłej czołówki polskich producentów zabawek z plastiku, zatrudnia ponad 400 osób i posiada własne magazyny wysokiego składowania, które umożliwiają zachowanie ciągłości produkcji przez cały rok. Co pewien czas jednak staje przed wyzwaniem w postaci kumulacji kilku dużych zamówień w tym samym czasie.

Przeszkody, które najbardziej dają się we znaki w takich momentach, to niedostateczne moce przerobowe i brak wystarczającej powierzchni na realizację oraz składowanie. Właśnie w takiej sytuacji skorzystanie z outsourcingu ostatnich etapów produkcji bądź co-packingu i rozliczenie efektu pracy, jest idealnym rozwiązaniem.

Dzięki takiej „klęsce urodzaju” otrzymaliśmy szansę obsłużenia projektu firmy Wader Woźniak dla jednej z największych sieci dyskontowych w Europie. Zlecenie obejmowało skompletowanie i konfekcjonowanie ponad 100 tysięcy zestawów zabawek. W sumie dało efekt w postaci ponad tysiąca palet, przygotowanych do wysyłki w najdalsze zakątki kontynentu.

Praca odbywała się w systemie 2 lub 3 zmianowym w zależności od wydajności produkcji w danym dniu).

Po naszej stronie były jak zwykle:

- identyfikacja i ustalenie parametrów procesu,

- zaprojektowanie optymalnych rozwiązań,

- zbudowanie zespołów i wyznaczenie ‘team leaderów’,

- montaż produktów i kompletacja, według określonych schematów doboru elementów,

- opakowanie i przygotowanie palet do wysyłki,

- przetransportowanie całości do jednego z magazynów na południu Polski, będących w dyspozycji OSP.

Na podstawie uzyskanych informacji, krótkiej obserwacji czynności oraz zestawu przykładowego, a także dzięki doświadczeniom w realizacji podobnych realizowanych usług, przygotowana została oferta z dwoma wariantami realizacji – w lokalizacji klienta i zewnętrznej.

Klient wybrał ostatecznie wariant drugi i już niebawem w jednym z obiektów OSP, rozpoczął się montaż, pakowanie i przygotowanie do wysyłki produktu, którym był zestaw plastikowych zabawek dla dzieci, złożony z ośmiu elementów. Materiały, które zapewnił Klient to: elementy zestawu, siatka opakowaniowa zestawu, naklejka ozdobna, etykieta informacyjna, żyłka mocująca etykietę, ulotka informacyjna, karton zbiorczy na zestawy, taśma papierowa z klejem wodnym i europalety.

Zapewnienie narzędzi również było po stronie Klienta. Składały się na nie: stoły robocze, siatkownice, urządzenia zaciskowe do montażu uchwytów wiaderka oraz oklejarki do taśmy.

Proces odbywał się w trzech fazach:

a) kompletacja zestawów zabawek plażowych

b) zapakowanie zestawów w kartony zbiorcze

c) paletyzacja kartonów na europaletach

Całość procesu obejmującego prawie 20 czynności, rozpoczęła się niespełna dwa i pół tygodnia po złożeniu oferty. Tyle czasu mieliśmy na pozyskanie zasobów ludzkich, niezbędnych do realizacji operacji.

Koszty realizacji operacji obejmowały:

- koszty stworzenia zespołu pracowniczego – pełnej obsady projektu,

- koszty wynagrodzeń zespołu pracowniczego,

- koszty prowadzenia spraw organizacyjno-administracyjnych,

- koszty obsługi kadrowo-płacowej,

- koszty środków ochrony osobistej,

- prowadzenie wszystkich operacji produktów,

- koszt powierzchni magazynowej i środków transportu wewnątrzmagazynowego,

- kierowanie i nadzór nad projektem.

Warto dodać, że firma Wader Woźniak, korzystała wcześniej z usług leasingu pracowniczego, jednak dopiero „następne stadium ewolucji” tego rozwiązania czyli outsourcing, w pełni zaspokajał potrzeby klienta. Jako najważniejsze korzyści wskazywano rozliczanie „od sztuki”, pełna odpowiedzialność za finalny efekt, wdrożenie i praca team leaderów, przejęcie kontroli jakości oraz magazynowania a także zapewnienie większej części sprzętu, potrzebnego do realizacji zamówienia.

Osoby, które odwiedziły tę stronę szukały informacji o:

  • ozdobna etykieta
  • packing z
  • parametry kompletacji
  • Wyszukaj wader

Podziel się wiedzą

Komentarze do artykułu

Skomentuj

(wymagane)

(wymagane)

Przeczytaj inne:
szachownica
Rynek rekrutacji w 2012 – wybrane wskaźniki z analizy Polskiego Forum HR

Od początku 2012 roku ukazują się publikacje wskazujące jednoznacznie na rosnący pesymizm pracodawców. Najnowsze badanie rynku agencji zatrudnienia, opublikowane przez Polskie Forum HR, potwierdza, że pesymizm ten jest powszechny, co...

Zamknij