Blog WorkExpress.pl

Blog ekspercki jednej z największych agencji pracy tymczasowej w Polsce

Misją serwisu jest wzrost świadomości potencjału,
który drzemie w elastycznej formie zatrudnienia.
Dzielimy się wiedzą i zachęcamy do dyskusji!

17 lutego 2011 - admin

Wsparcie produkcji = kontrola nad kosztami pracy

Print Friendly

Praca tymczasowa ma ponad 90 lat, czyli prawie tyle samo, co wynalazek taśmy produkcyjnej. Jedno i drugie wdrożono zresztą w tej samej firmie. W ten właśnie sposób w zakładach Forda w latach dwudziestych ubiegłego wieku radzono sobie z „klęską urodzaju” czyli cyklicznymi dużymi wzrostami zamówień. Trochę krótsza jest historia „tymczasówki” w logistyce i magazynowaniu, czy budownictwie.

Właściwie wszędzie tam, gdzie pojawia się powtarzalność procesów, których nie opłaca się automatyzować, powstaje zapotrzebowanie na pracę tymczasową. I pewnie to zdecydowało o sukcesie tego rozwiązania.

Outsourcing jako kolejne stadium ewolucji

Sęk w tym, że nawet kiedy skorzystamy z oddelegowanego personelu, wciąż musimy nadzorować i organizować pracę ludzi, których nie zatrudniliśmy. Kwestią czasu było więc stworzenie rozwiązania, które pozwala skoncentrować się na ‘core-business’ie i powierzyć obsługę firmom zewnętrznym. Work Express, rozpoczął niedawno kolejne stadium tej ewolucji. Agencja (a ściślej, jej spółka zależna Outsourcing Solutions Partner) podpisała z firmą M-Logistic, operatorem logistycznym Grupy Maspex Wadowice, umowę, zgodnie z którą zapewnia wsparcie procesów magazynowych in-house.

Kiedy nie opłaca się automatyzować

Usługi wsparcia dla procesów, w których człowieka nie zastąpi maszyna, realizowane są w najnowocześniejszym w tej części Europy Centrum Logistycznym M-Logistic w Tychach – automatycznym magazynie wysokiego składowania. M-Logistic powierzyła Outsourcing Solutions Partner projekt copackingowy, obejmujący tworzenie zestawów promocyjnych produktów Grupy Maspex Wadowice. Na powierzchni równej mniej więcej czterem boiskom do piłki nożnej, za pomocą najnowocześniejszych narzędzi w procesie przyjmowania, składowania, przygotowania palet oraz wysyłki magazynowej, towar jest przygotowywany do dystrybucji.

Płać tylko za efekt pracy

Firma M-Logistic już dawno zdecydowała się na korzystanie z pracowników tymczasowych, ponieważ to rozwiązanie pozwalało jej kontrolować koszty pracy bez względu na aktualną wysokość zamówień i zapewniać klientom najwyższą jakość usług. Od początku funkcjonowania, spółka korzysta z pracowników tymczasowych, rekrutowanych przez Work Express uznawanego za specjalistę w obsłudze personalnej sektora TSL. Do tej pory agencja delegowała do M-Logistic między innymi operatorów wózków widłowych.

Wsparcie produkcji – po nowemu

„W ramach realizacji czynności wspierających procesy główne, specjaliści ze spółki zależnej Work Expressu – Outsourcing Solutions Partner Sp. z o.o., zaprojektowali proces co-packingu (z uwzględnieniem schematu czynności, wskaźników wydajności, zapotrzebowania na zasoby ludzkie i kosztów) oraz zapewnili wykwalifikowany personel.” – mówi Ryszard Ćwirko, wiceprezes zarządu M-Logistic – „Po stronie dostawcy usługi jest także odpowiedzialność za towar oraz wydajność. Jednostką rozliczeniową jest pojedynczy zestaw promocyjny. Usługi Work Express pozwoliły spółce M-Logistic, zrealizować promocję, która została zaplanowana w sklepach w całej Polsce od 1 września.”

‚…outsource the rest’

W największym skrócie: obsługa outsourcingowa pozwala M-Logistic skoncentrować się na swojej podstawowej działalności: produkcji i szybkiej dystrybucji soków. Spółka outsourcingowa przejmuje odpowiedzialność nie tylko za procesy wspierające logistykę, jak rekrutacja, zatrudnianie i rozliczanie, ale przede wszystkim za efekty pracy. Po stronie outsourcera są wszystkie czynności operacyjne z danego obszaru oraz zadania administracyjne. To znacząco odciąża firmę M-Logistic, która nie angażuje własnych pracowników i skupia się wyłącznie na realizacji swoich głównych zadań. „Co ważne, nasza spółka od początku zna koszty jednostkowe przygotowania towaru i dlatego możemy być pewni, że płacimy za efekt pracy, a nie za przepracowane godziny.” – podsumowuje Ryszard Ćwirko.

Osoby, które odwiedziły tę stronę szukały informacji o:

  • wsparcie przy produkcji
  • co-packing schemat
  • m logistic promocja
  • m-logistic praca
  • magazyn m-logistic

Podziel się wiedzą

Komentarze do artykułu

Skomentuj

(wymagane)

(wymagane)

Przeczytaj inne:
podpis na umowie
Smutna bajka o umowach terminowych

Dawno dawno temu, za siedmioma rzekami a ściślej w 1996 roku na pewnej poznańskiej uczelni, jeden z wykładowców w trzy minuty dowiódł mi, że umowa o pracę na czas określony...

Zamknij