W czym pomaga doradca kredytowy?

W czym pomaga doradca kredytowy?

Znalezienie dobrej oferty kredytowej może być dużym wyzwaniem. Bez sprawdzenia wszystkich ofert dostępnych na rynku łatwo o przeoczenie tej, która będzie najkorzystniejsza. Żeby podjąć mądrą decyzję, coraz więcej osób decyduje się na pomoc doradców kredytowych.

Osoba, która zajmuje się udzielaniem informacji na temat ofert kredytowych, a także pomocą w ich wyborze, to doradca finansowy – kredytowy. Jakie usługi może zaoferować? Czy rzeczywiście warto skorzystać z jego pomocy?

Jakie usługi oferuje doradca kredytowy?

W biurze doradcy można otrzymać szeroką gamę usług dotyczących wyboru ofert bankowych, w tym między innymi kredytów. Klienci najczęściej decydują się na wizytę u doradcy finansowego wtedy, gdy chcą otrzymać kredyt hipoteczny, na przykład na kupno mieszkania, budowę domu.

Specjalista ten może wtedy zbadać zdolność kredytową klienta, a także doradzić, jaki bank może zaproponować mu najkorzystniejszą ofertę. Dodatkowo, umowę kredytową można podpisać także bezpośrednio w jego biurze.

Zdolność kredytowa – zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania oraz związanych z nim kosztów (odsetki, prowizja i inne) w wyznaczonym czasie.

Czy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Skorzystanie z pomocy takiego specjalisty pozwala przede wszystkim na wybór najkorzystniejszego kredytu czy pożyczki na rynku. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą sumę. Klient może też oszczędzić czas, ponieważ nie musi przeglądać ofert samodzielnie. Co ważne, za swoje usługi doradca nie pobiera opłat.

Zalety:

  • profesjonalne doradztwo
  • niższe koszty kredytowania
  • oszczędność czasu
  • większe bezpieczeństwo
  • brak opłat pobieranych za doradztwo

Zatem wtedy, gdy rozważa się zaciągnięcie kredytu, doradca kredytowy będzie mógł zasugerować najlepszą ofertę (https://www.domd.pl/kredyty) spośród wszystkich dostępnych na rynku.